Przejdź do treści
5°CPowietrze: dobre piątek, 23 października 2026 · imieniny: Teodora, Seweryna wschód 07:18 · zachód 17:36
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 2 Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny (druki nr 611, 3202 i 3202-A)

20.10.2026 19:11, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 1, głosowanie nr 3

Wynik głosowania

Nieprzyjęte wniosek o odrzucenie w całości projektu

Za głosowało 206 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
206 47,1%
Przeciw
230 52,6%
Wstrzymało się
1 0,2%
Nie głosowało
23

Procenty liczone od 437 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Jaworzno

Za 4

Przeciw 7

Posłowie związani z miastem Jaworzno

O czym było głosowanie

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 611, 3202, 3202-A

projekt dotyczy zgodnie z uzasadnieniem - częściowej dekryminalizacji przerywania za zgodą kobiety jej ciąży z naruszeniem przepisów ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz dekryminalizacji pomocy w samodzielnej aborcji

Sprawozdawca: Anna Maria Żukowska

Debata w tej sprawie tego dnia (10)
  • Anna Maria ŻukowskaLewicaDziękuję. Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Mam przyjemność przedstawić sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do...
  • Wioleta TomczakPolska 2050Szanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Przedstawiam Wysokiej Izbie sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do...
  • Monika RosaKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Za 2 dni minie 6 lat od wyroku trybunału Przyłębskiej. 6 lat temu setki tysięcy kobiet i mężczyzn wyszły na ulicę, aby bronić...
  • Dorota ŁobodaKOPanie Marszałku! Panie Posłanki i Panowie Posłowie! 33 lata temu w Polsce wprowadzono zakaz aborcji, z nielicznymi wyjątkami. Przez 33 lata kolejne europejskie...
  • Anna MilczanowskaPiSPanie Marszałku! Wysoka Izbo! W imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość przedstawiam stanowisko wobec poselskich projektów ustaw: o zmianie ustawy...
  • Anna Ewa CicholskaRozwój PlusSzanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! W tej debacie warto pamiętać przede wszystkim o kobietach i rodzinach, które mierzą się z trudnymi, niekiedy...
  • Urszula PasławskaPSL-Trzecia DrogaDzień dobry. Szanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Zacznę przewrotnie od pytania: Czy zgadzacie się państwo ze mną, że kwestia aborcji towarzyszy ludzkości od...
  • Wanda NowickaLewicaSzanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! 23 lata temu w tej Izbie przyjęto represyjną ustawę antyaborcyjną, która pozbawiła Polki ich prawa do decydowania o...
  • Joanna WichaLewicaPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Mówimy tutaj tak wiele o tym, że młode kobiety w Polsce nie rodzą dzieci, a tak mało mówimy o ich bezpieczeństwie. O tym, że...
  • Karina Anna BosakKonfederacjaPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Jest coś szczególnie niepokojącego w świecie, w którym przemoc staje się codziennością. Możemy się do niej niejako przyzwyczaić...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156015204
PiS1471370010
Rozwój Plus4038002
PSL-Trzecia Droga3282112
Lewica2102100
Konfederacja1615001
Centrum1501401
Polska 20501501401
niezrzeszeni71402
Demokracja Bezpośrednia44000
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej33000

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 23.10.2026 09:05; głosowanie pobrane: 20.10.2026 19:35